Do třetice na Vysočinu. Začalo natáčení třetí řady oblíbené kriminálky

Odznak Vysočina_3_7Již potřetí se přestěhoval štáb tvůrců a herců do kouzelného prostředí Vysočiny, aby zde natočil novou sérii oblíbeného detektivního seriálu Odznak Vysočina. Diváci se mohou těšit na kompletní pěticí vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Vrátí se i další členové jejího týmu – Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Ty stejně jako v předchozí sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová), plukovník Valtr Kožíšek (Pavel Řezníček) a soudní lékař Milan Havránek (David Máj).

   

I tentokrát je děj jednotlivých kauz inspirován skutečnými případy a s realistickým ztvárněním policejních postupů opět pomáhá odborná poradkyně, vrchní komisařka Renáta Miková. Protože se tentokrát vyšetřování bude týkat i dětí a mladistvých, novou odbornou poradkyní se stala Petra Wünschová z centra Locika, a kriminalisté budou spolupracovat také s OSPODem (Orgán sociálně-právní ochrany dětí). Veškeré pátrání bude znovu zasazeno do malebného prostředí Vysočiny, s její krásnou a romantickou přírodou.

Vedle hlavních postav se ve třetí řadě vrátí i řada známých herců ve vedlejších rolích – například Kristýna Nováková, Robert Mikluš, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Pavla Gajdošíková, Jan Hrušínský či Ivana Andrlová. Stejný zůstává i režisérský tandem – Marek Najbrt a Andy Fehu. Třetí řada se naopak, na rozdíl od předchozí série, nebude vracet do minulosti, spojovací linkou bude tentokrát naplňování osobních ambicí, a to i za cenu jednání na samé hraně zákona. Nově se pak diváci mohou těšit například na Sašu Rašilova, Marka Daniela nebo Martinu Preissovou, kteří se objeví v této sérii v epizodních rolích.    

„Letos se už potřetí vracíme na Vysočinu, abychom divákům mohli v příštím roce nabídnout nové díly jejich oblíbené kriminálky. Vrací se celá naše parta vyšetřovatelů, budeme natáčet na neokoukaných místech Vysočiny a samozřejmostí jsou nové kriminální případy, které jsou stejně jako v předchozí sérii inspirované skutečnými událostmi. Diváci se můžou těšit i na soukromé linky vyšetřovatelů a můžu prozradit, že hlavní roli v nich tentokrát bude hrát Vašek Kocián v podání Patrika Děrgela, který se díky touze po uznání dostane na šikmou plochu,“ naznačuje směřování série Iva K. Jestřábová, kreativní producentka TV Nova.

Druhou řadu seriálu, kterou TV Nova uvedla na jaře letošního roku, si v průměru nenechalo ujít 25,35 % diváků v CS 15-54 u TV. Po dobu osmi nedělních večerů kriminálku sledovalo v průměru 1 218 000 diváků starších 4 let. (Zdroj dat: ATO – Nielsen, živě + TS0-3, ke dni: 24. 4. 2023).

Natáčení Odznaku Vysočina 3 je realizováno v souladu s principy tzv. udržitelného natáčení, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova seriál vyrábí produkční společnost Bionaut.

Autoři projektu: Vratislav Šlajer, Petr Koubek // Producent: Vratislav Šlajer, Bionaut // Výkonná producentka: Vlaďka Poláčková, Bionaut // Režie: Marek Najbrt, Andy Fehu // Hlavní scenárista: Petr Koubek // Scenáristé: Věra Starečková, Marta Fenclová, Pavel Gotthard // Kreativní producentka TV Nova: Iva K. Jestřábová // Kamera: Daniel Adam // Hudba: Jiří Hájek // Hrají: Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Martina Jindrová a další

zdroj: Václav Mazánek