Na zámku ve Světlé nad Sázavou se uskutečnil seminář Příběhy a tvůrčí psaní

semzamek2017Že příběhy jsou všude okolo nás a každodenně nás velmi výrazně ovlivňují, ukázal v úterý 16. Května účastníkům semináře Příběhy a tvůrčí psaní mladý lektor René Nekuda. Bezmála dvacet zástupců turistických informačních center si vyzkoušelo vymyslet krátký a jedinečný příběh na základě jediné zápletky nebo napsat tiskovou zprávu o otevření nové exit games v nádherném historií opředeném Rytířském sále světelského zámku.


Seminář byl velmi inspirující a každý si odnesl hned několik tipů, jak výstupy své práce vylepšit. René Nekuda důkladně probral specifika tiskové zprávy, přiblížil každodenní pracovní náplň novinářů a došlo i na obsah příspěvků na sociální sítě.

Nakonec si mohli účastníci za doprovodu majitelky zámku Heleny Degerme prohlédnout expozice zámku, seznámili se s historií tamější památky a vyslechli si i zákulisní zajímavosti o okolnostech nákupu zámku a o jeho náročných postupných opravách.

Seminář realizovala příspěvková organizace Vysočina Tourism v rámci projektu příhraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020 „Památky žijí". Další seminář zaměřený na práci s grafickým programem a zpracovávání grafických materiálů se uskuteční na podzim letošního roku.

  • Jana Böhmová, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.