Grafiku pro laiky představil seminář v Telči

Seminar grafikaPátek 18. května byl v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči ve znamení grafiky. Uskutečnil se tu vzdělávací seminář s lektorem Ondřejem Szlauerem, který bezmála dvacítce účastníků – partnerů z oblasti cestovního ruchu na Vysočině představoval nástroje online grafického editoru Canva.

Seminář byl jednou z aktivit projektu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika pro programové období 2014-2020 „Památky žijí", číslo projektu: ATCZ31.

Zástupci turistických informačních center a další partneři z regionu se dozvěděli, jak upravovat fotky, jak zvýrazňovat text, jaké formáty se využijí pro příspěvky na sociální sítě, jak si navolit požadovanou velikost fotografie například pro webový banner nebo jaký poměr fotek a textu je pro jaký účel vhodný.
„V Canvě vytvoříte nejrůznější typy grafiky – facebookové příspěvky, bannery, plakáty i pozvánky – vše co potřebujete pro webové stránky, pro sociální sítě a pro vaši propagaci," vysvětlil Ondřej Szlauer.
Seminar grafika_2Jana Caklová z Vysočina Tourism volila tento typ programu z jednoho důležitého důvodu. „Online program je zdarma, stačí se zaregistrovat přes email, účet na Googlu nebo na Facebooku a můžete ho standardně využívat. Navíc není nutné být profesionálním grafikem, a přesto v programu vytvoříte použitelné výstupy pro propagaci vašich aktivit," přiblížila Jana Caklová, která vzdělávání v rámci projektu za projektového partnera Vysočina Tourism zajišťuje.

Cílem projektu Památky žijí, jehož realizace skončí se závěrem letošního roku, je zlepšit přístup a propagaci kulturního dědictví v regionech Jižní Čechy, Vysočina a také dvou příhraničních rakouských regionech. Vysočina Tourism je jedním z pěti projektových partnerů.

pdfPrezentace ze semináře

 

  • Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Více informací Jana Caklová, Vysočina Tourism, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logolink projektuPamatkyZiji