Mobilní aplikace

Dovolenou na Vysočině Vám zpestří hned tři mobilní turistické aplikace.

Turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé

doc2Vysočina se v letošním roce ponese ve filmovém duchu. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích nebo pohádky Čertí brko a Anděl Páně, aj. S tímto tématem je spojena i turistická hra KLAPKA, filmová Vysočina poprvé. Filmový cestovatelský pas bude k dispozici od 1. dubna 2019 ve všech TIC Kraje Vysočina a na pokladnách uvedených herních.

Číst více...

Geohra po Vysočině

Zahrát si můžete také zábavnou geolokační hru, která funguje na principu stále více populárního geokešingu. Geolokační hra má dva herní okruhy, rozhledny a vyhlídkové věže na Vysočině a židovské památky na Vysočině.
Vše funguje jednoduše, stačí Vám pouze telefon s GPS, s mobilním připojením a chuť hrát. Pak už si jen zvolíte hru a následně plníte virtuální úkoly. Jednotlivé úkoly se aktivují až na konkrétním místě, na které Vás aplikace dovede. Úkol se tedy dozvíte, až když danou rozhlednu nebo židovskou památku skutečně navštívíte. Plnění úkolu kontroluje samotná mobilní aplikace a Vy získáváte body podle úspěšnosti.
U rozhleden a židovských památek rovněž narazíte na kartičku s QR kódem a NFC čipem, přes které si můžete hru stáhnout. Dále je aplikaci ke stažení ve virtuálních obchodech Appstore a Google Play.

Průvodce po Vysočině

Pro návštěvníky Vysočiny je k dispozici mobilní turistická aplikace, která zastupuje průvodce na cestách po regionu a zároveň zprostředkovává praktické informace.
Aplikace pracuje v offline i v online režimu. Pohodlně vám nabídne atraktivní místa zájmu v okolí, jako jsou turistické zajímavosti a cíle, ubytování nebo turistická informační centra atd.
S mobilní turistickou aplikací budete mít vždy přehled o všech sportovních i kulturních akcí, novinkách a aktualitách v regionu, dozvíte se zajímavé informace o historických městech, historii, přírodě, rozhlednách a vyhlídkových věžích, technických stavbách, hradech, zámcích a dalších pamětihodnostech. Aplikace podporuje snímání QR kódů a NFC.