Vysočina Film Office uspořádala tour po Jihlavě (29.10.2018)


Pro účastníky Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava s industry akreditací uspořádala Vysočina Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission speciální minitour. Účastnilo se ji bezmála dvacet filmových odborníků, kteří si v pátek 26. října prohlédli centrum Jihlavy, bránu Matky Boží, dům Gustava Mahlera, prozkoumali jihlavské podzemí a absolvovali komentovanou prohlídku radničního pivovaru.

Dvacet zástupců z řad filmových režisérů, producentů i dalších profesionálů z oboru z České republiky, ale také z Rakouska, Belgie, Dánska, Běloruska nebo také z Argentiny nasálo atmosféru podzemí, kde se téměř před dvaceti lety natáčel film XXX s Vinem Dieslem.
„Cílem tour bylo představit činnost Vysočina Film Office a její možnosti a poukázat na zajímavá místa v Jihlavě. Nevynechali jsme ani několik podstatných informací o filmových možnostech celé Vysočiny. Filmaři ocenili příležitost setkat se s kolegy z oboru, navázali kontakty a vyměnili si zkušenosti," informovala Michaela Králová, která má za Vysočina Tourism Vysočina Film Office na starosti.

Vysočina Film Office vznikla na přelomu roku 2016/2017 a spadá pod krajskou příspěvkovou organizaci Vysočina Tourism. Jejím cílem je ukázat, že Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou nejen pro české, ale i zahraniční filmové producenty a filmové fanoušky inspirovat k návštěvě zajímavých filmových míst.

 

 

 

 


Přílohy
files/Účastníci tour v jihlavském podzemíZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz