Tisková zpráva: Vysočina Tourism představovala krásy i možnosti regionu na veletrhu cestovního ruchu v Plzni (25. 09. 2018)


Kam na Vysočině za sportovní zážitky, čistou přírodou, památkami a historií nebo za skvostnou architekturou doporučovali pracovníci Vysočina Tourism 12,5 tisícům návštěvníků mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni v sobotu 22. září. Přivezli s sebou tipy na výlety nebo dovolenou, aktuální mapy, ale také například aktuální tematickou brožurku Sto let příběhů, lidských osudů, architektury i sportu a kultury na Vysočině s cílem přilákat české i zahraniční návštěvníky na Vysočinu.

„Vysočinu jsme prezentovali na stánku Evropského regionu Dunaj-Vltava, který spojuje příhraniční regiony Česka, Německa a Rakouska, tedy včetně Vysočiny. Pracujeme na společných projektech, mimo jiné právě v oblasti turismu," vysvětlil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že výsledkem úspěšné spolupráce je například cyklobrožura, která má za cíl seznámit cyklisty s atraktivním příhraničním regionem prostřednictvím 28 nejhezčích cyklotras, z nichž některé najdete právě na Vysočině.

„Návštěvníci se hodně zajímali o tipy na výlety pro seniory, s úspěchem se setkaly aktivity pro rodiny s dětmi a tradičně byl velký zájem také o cyklovýlety a pěší výlety spolu s mapou a vyznačenými okruhy," doplňuje Magdaléna Svatoňová z organizace Vysočina Tourism.

Jako krajská příspěvková organizace má Vysočina Tourism za cíl propagovat turistickou nabídku Vysočiny, a to nejen na celonárodních, ale také na zahraničních veletrzích zaměřených na cestovní ruch. V roce 2019 se zúčastní například veletrhů v Norimberku, Vídni, Bratislavě, Wroclawi, v nizozemském Utrechtu a dále bude cestovatele lákat na veletrzích v Hradci Králové, na Regiontour v Brně nebo For Bikes a Holiday World v Praze.
V roce 2017 se na Vysočině ubytovalo přes 567 tisíc hostů, bezmála 73 tisíc návštěvníků přicestovalo ze zahraničí.

 

прежде чем выбрать и купить постельное белье http://www.scena.cz/index.php?d=3&page=nethovory&id_n=588&full=1
Přílohy
files/Prezentace Vysočiny
files/Prezentace VysočinyZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz