Tisková zpráva: Fotosoutěž Vysočina v pohybu zná vítěze (16. 08. 2018)


O ceny ve fotosoutěži Vysočina v pohybu se utkalo 12 autorů s 50 fotografiemi. Soutěž vyhlásila příspěvková organizace Vysočina Tourism, která teď také odtajňuje jména vítězů. Porota nejvíce ocenila Pavla Slavíčka a jeho fotografii Lesní potůček, druhé místo patří Martinu Kratochvílovi a pomyslný bronz si vyfotil Rudolf Jedlička, který zároveň získal nejvyšší počet „liků" na Facebooku Dovolená na Vysočině, a proto také Ocenění veřejnosti.

Oblíbenými místy, která fotografky a fotografové přes zimu i léto zachytili, byla například příroda Vysočiny, nejrůznější vyhlídky, ale také romantické západy slunce nebo rybníky i oblíbená výletní místa našeho kraje.
„Téma Vysočina v pohybu jsme volili proto, že Vysočina je pověstná svými pěšími i cyklotrasami a letos si navíc připomínáme 130 let od založení Klubu českých turistů. Zajímalo nás, jak se s tématem milovníci spouště poperou a zpětně si musíme přiznat, že šlo o velmi náročné téma. Všichni soutěžící se s ním však potýkali se ctí," prozradil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Čtyři vítězové soutěže Vysočina v pohybu si mezi sebou rozdělí ceny v podobě ubytování v Barokní věži na zámku ve Žďáře nad Sázavou, poukázku na výlet do areálu Šiklův mlýn nebo navštíví bystřické Centrum Eden.
Autor nejoblíbenější fotografie na facebookové stránce Dovolená na Vysočině si i s rodinou užije zábavu v Šiklově mlýně ve Zvoli u Bystřice nad Pernštejnem.
„Cílem soutěže bylo upozornit na krásná místa Vysočiny a získat neokoukané fotografie, které využijeme při propagaci turistických možností Vysočiny, ať už mluvíme o přírodních krásách, sportovních aktivitách nebo jiných zajímavostech Vysočiny," uvedla Monika Brothánková z Vysočina Tourism s tím, že poděkování patří všem partnerům, ale také soutěžícím, kteří se zapojili.

 

Výsledky fotosoutěže Vysočina v pohybu: (fotografie v přílohách této zprávy)

1. Pavel Slavíček, Lesní potůček

2. Martin Kratochvíl, Zámek, Jaroměřice nad Rokytnou

3. Rudolf Jedlička, Jen si tak trochu mávnout 

 

Ocenění veřejnosti

Rudolf Jedlička, Ledový pohled (Jednodenní výlet pro 4 osoby do Šiklova mlýna)

 

Děkujeme partnerům, kteří věnovali ceny do soutěže: Zámek Žďár nad Sázavou, Šiklův mlýn a Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

 

 

 


Přílohy
files/1_Pavel Slavíček_Lesní potůček
files/2_Martin Kratochvíl_Zámek Jaroměřice nad Rokytnou
files/3_Rudolf Jedlička_Jen tak si trochu mávnout
files/Ocenění veřejnosti_Rudolf Jedlička_Ledový pohledZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz