Tisková zpráva: Brožura Vysočina Tourism inspiruje milovníky dokumentu k návratu na Vysočinu (24. 10. 2017)


Dnešním dnem startuje 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava. A to je hlavní důvod, proč se do krajského města sjedou tisíce příznivců dokumentu, aby si vybrali z 342 projekcí - více než stovky premiér dokumentárních snímků. „Festival se ale může stát i začátkem dalšího objevování Vysočiny - kraje plného míst, které stojí za to navštívit. Proto jsme se pro účastníky festivalu dokumentárních filmů rozhodli vydat brožurku, která je plná zvýhodněných nabídek našich partnerů a která inspiruje k výpravě za kulturou, zábavou i odpočinkem," uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Dvaatřicetistránková brožurka o velikosti A6 nabízí možnosti vychutnat si pobyt na Vysočině i po skončení festivalových dní. „Představujeme tři vysočinské památky UNESCO, regionální filmovou kancelář Vysočina Film Office i mobilní aplikace jako Turistický průvodce po Vysočině, Geohra nebo Cyklovýlety po Vysočině," informuje Klára Čechová z Vysočina Tourism, která zároveň za Vysočina Film Office a ve spolupráci s Czech Film Commission připravila na třetí den festivalu pro účastníky festivalu s industry akreditací doprovodný program v podobě prohlídky Jihlavského podzemí a Jihlavského radničního právovárečného pivovaru.

Zvýhodněné nabídky jsou v brožurce rozděleny podle měst, nechybí Jihlava, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov ani Humpolec. Zvýhodněné vstupy a jedinečné zážitky můžou festivalový návštěvníci využít například v Bazilice sv. Prokopa v Třebíči, v telčském podzemí, na žďárském zámku, v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit, v recesistickém muzeu Hliníkárium v Humpolci, ale také na hradě Ledeč nad Sázavou, v bystřickém centru Eden, v dalešickém pivovaru, ve westernovém městečku Šikland nebo v Rodinném zábavném parku Fábula v Kamenici nad Lipou. „Nechybí ani zvýhodněné nabídky hotelů a krajská muzea a galerie včetně hradů Kámen a Roštejn zvou k návštěvě se vstupným 1+1 zdarma," uzavřela Klára Čechová.

 

 

 


Přílohy
files/Obálka brožurkyZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz