Slovenské novináře zaujaly Jaroměřice nad Rokytnou a chtěli vidět Dalešický pivovar (11. 08. 2017)


Třídenní press trip po jižní Moravě určený pro novináře ze Slovenska skončil ve čtvrtek 10. srpna odpoledne návštěvou Vysočiny. Cestu za barokem organizoval CzechTourism Slovensko a Vysočina Tourism zajišťovala konkrétní program na Vysočině. Pětice novinářů zavítala do Jaroměřic nad Rokytnou a neodolala ani návštěvě filmových Postřižin - Dalešického pivovaru.
„Prohlédli jsme si zámek i kostel v Jaroměřicích s důrazem na barokní období, poseděli jsme v zámecké kavárně a slovenským žurnalistům jsme přiblížili nejzajímavější místa Vysočiny. Rádi by se v budoucnu podívali například do Telče nebo také do Třebíče," uvedl Václav Prchal, který má ve Vysočina Tourism pracovní návštěvy novinářů na starosti.

Průvodkyně na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou se opravdu zaměřila na baroko. Představila historii památky a v zámecké jídelně ukázala, jak vypadala taková svatební tabule za dob baroka. „Všechny nás zaujalo, že jejích vrcholem byl nadívaný páv. Dokonce jsme se dozvěděli, jak ho kuchaři připravovali," doplnil zajímavost Václav Prchal, který na žádost slovenských novinářů nakonec zajistil i prohlídku Dalešického pivovaru.
Novináři byli spokojení, nějaké to pivo si zpátky do Bratislavy také odvezli a my se těšíme na reportáže z Vysočiny. První by měla vyjít přibližně za týden v časopise Eurotelevízia.

Cílem tzv. press tripů je prostřednictvím novinářů představit Vysočinu zahraničním turistům a oslovit potenciální návštěvníky, kteří by mohli na Vysočinu zavítat. Příspěvkové organizaci Vysočina Tourism, která podobné aktivity organizačně zaštiťuje, pomáhají další organizace působící v oblasti cestovního ruchu. Vysočina Tourism se podílí na organizaci hned několik press tripů ročně. Spolu s agenturou CzechTourism letos realizovala návštěvu novinářů ze Skandinávie, Velké Británie, USA, Jižní Korey, Filipín, dvakrát z Francie a Německa.

 

 


Přílohy
files/Slovensti novinari v Jaromericich a Dalesicich
files/Slovensti novinari v Jaromericich a Dalesicich
files/Slovensti novinari v Jaromericich a Dalesicich
files/Slovensti novinari v Jaromericich a Dalesicich
files/Slovensti novinari v Jaromericich a DalesicichZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz