Putování za Santinim zavedlo šest německých novinářů na Vysočinu (13. 07. 2017)


Dva dny stráví šest německých novinářů poznáváním Vysočiny. Putují za Santinim a barokem, proto si pro ně příspěvková organizace Vysočina Tourism, která v zajišťovaní tzv. press tripů spolupracuje s organizací CzechTourism, připravila prohlídku kláštera v Želivě a samozřejmě návštěvu Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou.
„Tito novináři cíleně putují po barokních památkách, proto jim chceme ukázat to nejlepší, co z baroka na Vysočině máme a co souvisí s architektem Santinim," vysvětlil ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák, jehož organizace se podílí na pořádání hned několika press tripů ročně.

První den německé novináře na Vysočině přivítal sám převor želivského kláštera Róbert Tadeáš Spišák, který hosty provedl kostelem. „Také jsme s průvodkyní absolvovali prohlídku kláštera a nakonec jsme za doprovodu převora volili i příjemný gastrozážitek v podobě degustačního menu místních piv a sýrů," prozradil Václav Prchal z Vysočina Tourism, který návštěvu připravil s cílem novináře co nejvíce zaujmout a zajistit tak co nejvyšší počet článků a rozhlasových příspěvků v německých médiích, která budou informovat o památkách i zajímavostech Vysočiny a zvát turisty k její návštěvě. „Novináře zajímala mimo jiné symbolika jednotlivých soch v kostele, ale také okolnosti fungování církve v 50. letech minulého století, kdy byli církevní představitelé perzekuováni," doplnil Václav Prchal s tím, že se skupina na základě výjimečného pozvání převora Spišáka podívala také na kůr.

Po prohlídce Želiva se skupina čtyř novinářek a dvou žurnalistů ještě dnes přesunula do resortu sv. Kateřiny u Počátek, kde v minulosti fungovaly Lázně sv. Kateřiny. Zítra žurnalisté zavítají do Jaroměřic nad Rokytnou. Tam si prohlédnou barokně laděný pohádkový zámek i zahradu s parkem a odpoledne se vypraví do Žďáru nad Sázavou, který je velmi úzce spjatý s tématem baroka na Vysočině. „Samozřejmě nevynecháme památku UNESCO Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a setkáme se s předsedou spolku Putování za Santinim Stanislavem Růžičkou," přiblížil program druhého dne německých novinářů na Vysočině Václav Prchal s tím, že poznávání Vysočiny zakončí skupina v Jihlavě prohlídkou centra a dalších zajímavostí.

Cílem tzv. press tripů je prostřednictvím novinářů představit Vysočinu zahraničním turistům a oslovit potenciální návštěvníky, kteří by mohli na Vysočinu zavítat. Příspěvkové organizaci Vysočina Tourism, která podobné aktivity organizačně zaštiťuje, pomáhají další organizace působící v oblasti cestovního ruchu. Vysočina Tourism se podílí na organizaci hned několik press tripů ročně. Spolu s agenturou CzechTourism letos realizovala návštěvu novinářů ze Skandinávie, Velké Británie, USA, Jižní Korey, Filipín a začátkem června se odehrál letošní druhý press trip pro francouzské žurnalisty.

Monika Brothánková, Vysočina Tourism, e-mail: monika.brothankova@vysocinatourism.cz
Václav Prchal, Vysočina Tourism, e-mail: vaclav.prchal@vysocinatourism.cz


Přílohy
files/Nemecti novinari na Vysocine
files/Nemecti novinari na Vysocine
files/Nemecti novinari na VysocineZpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz