Tisková zpráva: Na první etapu Křížem krážem Vysočinou na kole se vydala padesátka cyklistů (07. 07. 2017)


Dnes (v pátek 7. července) před desátou hodinou dopolední vyjelo zhruba padesát cyklistů na své první putování po Vysočině. Start 10. ročníku akce Křížem krážem Vysočinou na kole 2017, kterou pořádá příspěvková organizace Vysočina Tourism, hostilo jihlavské Masarykovo náměstí. Cyklistické nadšence neodradil ani ranní déšť, první den to vezmou přes Pístov, Třešť, Pavlov, poobědvají v Hladově a dál pojedou přes Rozsíčky, Zvolenovice až do Telče.

„Páteční ráno bylo v Jihlavě ve znamení deště, je ale skvělé, že nikoho voda neodradila, oblékly se pláštěnky a vyrazilo se," uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že počasí se má v průběhu dne zlepšit a pršet už by nemělo. Na start v Jihlavě přijela se svým kolem i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Je skvělé, že vás dorazilo tolik. Chceme na Vysočině rozšiřovat cyklostezky a budeme rádi za každou vaši pomoc, zpětnou vazbu nebo doporučení. Vždyť vy jste ti, kteří znají terén Vysočiny nejlépe," nechala se slyšet náměstkyně Jana Fischerová a všem popřála jedinečný sportovní zážitek a kilometry ve zdraví.

Za osm dnů účastníci cykloakce Vysočiny ujedou 440kilometrovou trasu, projedou celou Vysočinu a skončí v Dalešickém pivovaru. Po cestě se zastaví na dobré jídlo i pití a nezapomenou si prohlédnout zajímavá místa Vysočiny. Druhý den se cyklistický peloton vydá z Telče do Pelhřimova a následující dny dále do Humpolce, Havlíčkova Brodu, Nového Města na Moravě, pokračovat bude do Žďáru nad Sázavou, Třebíče a poslední den zakončí tradičně v Dalešicích, kde na ně bude v místním pivovaru, který je jedním ze sponzorů putování, čekat odměna v podobě piva a guláše. „Zajištěno máme doprovodné vozidlo, které cyklistům poskytne zázemí během cesty, bude je zásobovat vodou a poveze i jejich věci," připomněla Klára Čechová z Vysočina Tourism, která akci připravuje a zároveň pojede většinu naplánovaných tras.

Každý z nových účastníků Křížem krážem Vysočinou na kole 2017 má šanci získat cyklistický dres s motivem Vysočiny, stačí, když se cyklistického putování zúčastní letos poprvé a ujede alespoň tři etapy. Cyklistický dres nebo cyklistické kalhoty získá za odměnu také každý, kdo absolvuje všechny etapy z naplánované trasy.

Akce se koná za finanční podpory Skupiny ČEZ. Podrobný rozpis etap a další informace najdete na www.vysocinounakole.cz. Mapku celého putování si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

 


Přílohy
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017
files/Krizem krazem Vysocinou na kole 2017Zpět

© 2008 Vysočina Tourism, příspěvková organizace          created by www.mctech.cz